Indukcijsko kuhališče in prostor pod njim

dejkoman  

član od: 24.10.2006

sporočila: 7

tema odprta - 24. okt 2006 2:10 | ogledi: 4.358 | odgovori: 11

Živjo!

Nekako mi je prišlo na uho, da naj bi bilo indukcijsko kuhališče precej debelo in kot tako naj nebi bilo nameščeno nad predalom.

Zanima me, če je to res? Na drugih temah sem opazil, da nekateri imajo pod kuhališčem tudi predal. V novi kuhinji je pod kuhališčem načrtovan predal, upam da se motim in da so se tisti zmotili, ki so mi dejali, da je temu tako.

Hvala za odgovore!

Lep dan,

Dejan

dejkoman

dejkoman  

član od: 24.10.2006

sporočila: 7

24. okt 2006 2:17

Mislim, da sem odgovor na moje vprašanje že našel! :) Malce sem še dodatno prebrskal po raznih portalih in sem ugotovil, da je debelina kuhališča indentična s steklokeramičnimi ploščami. Našel pa sem tudi temo, kjer pravijo, da pod indukcijskim kuhališčem ne sme biti pečiča... Verjetno je šlo za pomoto, da ne sme biti pečica pod takim kuhališčem... Jah, tako pač je eden sliši nekaj, pove malo drugače in potem pride nekaj tretjega ven... Vsaj upam da je tako ;) Lp, Dejan dejkoman

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

26. okt 2006 10:14

Tudi jaz srm zamenjala navadno stel. ker. ploš. za 2 induk. in dve hig. sp.. Način kuhanja na induk.p. mi je super,moti me samo glasnost ko postavim posodo na pl..Poklicala sem serviserja, mi je pač razložil zakaj se to dogaja moram reči da me ni potolažil.Posoda naj bi bila čim bolj vrhunska ne kr neki,imam dobro posodo ki je namenjena za kuhanje na ind. pl.Mi lahko kdo svetuje kaj bi bil vzrok glasnoti ko posodo postavim na ploščo. Želim vam lep dan! mijamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. okt 2006 10:26

Tudi pri nas se pojavi, a samo pri določenih posodah (emajl). Sem pa včeraj v Leclercu kupila posodo, noter prevlečeno s teflonom, a za indukcijo, prav za smešne denarje (3300 SIT), pri tej ni nič piskalo. Loni Makaroni

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

26. okt 2006 11:20

Zaradi delovanja ind. kuhališča se načeloma lahko segrevajo tudi kovinski predmeti pod njim (npr. pribor v predalu ali ohišje pečice), kar se je menda dogajalo pri nekaterih starejših modelih. Svetujem ti, da za vsak slučaj preveriš pri prodajalcu/proizvajalcu izbranega modela. Jaz imam Electrolux, problemov ni, sem zelo zadovoljen, res pa nekatere posode povzročajo hreščeče zvoke, ampak vseeno bi se še enkrat odločil za indukcijo. bk Sporočilo je spremenil(a) bk dne 26. okt 2006 11:21:34

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

26. okt 2006 12:03

Zelo mi je všeč vse kar berem o indukcijskem štedilniku. Rada bi ga kupila. Me pa vseeno prej zanim ali mogoče kdo ve, če je priprava hrane na indukcijskem štedilniku ravno tako škodljiva kot v mikrovalovni pečici? lp

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. okt 2006 12:17

In zakaj naj bi bila? Loni Makaroni

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

26. okt 2006 12:35

Jaz imam pod ind.kuhališčem vrtljivo košaro, v katero sem dala v zgornji nivo plastično posodo, pa se je ob kuhanju širil neprijeten vonj po plastiki, sedaj sem plastiko prestavila na spodnji nivo, zgoraj pa zložila steklene in keramične posode in je v redu. Indukcija je res super. Pozdravček AVA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. okt 2006 13:15

dj je napisal/a:
Me pa vseeno prej zanim ali mogoče kdo ve, če je priprava hrane na indukcijskem štedilniku ravno tako škodljiva kot v mikrovalovni pečici? lp
Ja, dj, ravno toliko je škodljiva. Jaz bi rekla - nič. LP cervus

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

3. nov 2006 19:19

članek revije VIVA: SODOBNE KUHINJE – PROTI NAŠEMU ZDRAVJU Tiha ubijalka Vrhunec neumnosti sodobnega človeka je izum mikrovalovnih pečic. Švicarski znanstvenik dr. Hans U. Hertel je na nevarnost mikrovalovne tehnologije opozarjal že pred desetletji. Njegove študije iz leta 1989 so pokazale, da hrana, ki je bila segreta ali skuhana v mikrovalovni pečici, v krvi povzroča bolezenske spremembe, podobne tistim, ki jih povzroča začetna stopnja raka. Njegovim raziskavam se je pridružil prof. Bernard Blanc iz švicarske tehniške šole v Laussani. Poskusnim osebam so dajali različno pripravljeno hrano. Pred hranjenjem in po njem so jim odvzeli kri za laboratorijsko preiskavo. Pokazalo se je, da je hrana, pogreta ali pripravljena v mikrovalovni pečici, povzročila, da so se krvne celice začele oblikovati v strdke. Zato je krvna slika pokazala resen padec števila rdečih krvničk in silovit skok levkocitov, ki so morali "reševati" to "izredno stanje". Poleg tega mikrovalovi uničujejo hranilno vrednost živil. Biouporabnost (sposobnost hranilnih snovi, da jih telo tudi uporabi) se zmanjša za 60 do 90 odstotkov! Zato uživanje hrane iz mikrovalovne pečice resno slabi naš imunski sistem, ki vse svoje moči porabi na urejanje kaosa, ki ga v telesu sproži tako pripravljena hrana. Verjetno se sprašujete, kako je možno, da so mikrovalovne pečice še v prodaji, čeprav ruske, švicarske in druge neodvisne študije kažejo enake rezultate o njihovi škodljivosti. Rusi so leta 1976 celo prepovedali uporabo mikrovalovnih pečic in na nevarnost opozorili tudi druge po svetu. V obdobju perestrojke so prepoved odpravili, vendar so dovolili odmerke, ki so več tisočkrat manjši kot v ZDA! Razlika je nastala zato, ker so Rusi odmerek predpisali na temelju poskusov, opravljenih na ljudeh, Američani pa brez posebnih raziskav. Če vemo, da je mikrovalovna tehnologija tudi osnova sodobnih komunikacij, ki spadajo med najbolj dobičkonosne panoge in so odličen vir davkov za državne blagajne, vam bo marsikaj postalo jasno. Zato ne pričakujte, da jih bo država prepovedala. Za prepoved v lastni hiši pa ste odgovorni sami! avtor:Sanja Lončar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti